top of page
השוואה לסושיאל.jpg

לפני שהחלטנו על פיתוח הדלת שלנו ערכנו מחקר מעמיק בנושא מערכות הנעילה המשווקות כיום בישראל ובעולם. חיפשנו מנעול חכם שיהיה מנעול נטרק ננעל באיכות גבוהה. הדבר המדהים שגילינו הוא שרוב המוצרים שנמכרים בישראל עבור דלתות חכמות, הם בכלל לא מנעולים כפי שמכנים אותם היצרנים השונים.

ההבדלים בין מערכות נעילה חיצוניות אחרות למערכת הנעילה האינטגרלית (הבנויה בתוך המנעול) המתקדמת בעולם של דורמקס

ההגדרה של מנעול היא כללית ואם תחפשו בויקפידיה, תגלו שהערך איננו נכון היות והוא מציג עזרים שונים כמערכות נעילה, האמנם?
 

מנגנון נעילה היא מערכת מכנית המורכבת בסט חלקים העובדים כמקשה אחת והם נמצאים בתוך קופסא ייעודית המתאימה לכך. מערכות הנעילה האלקטרוניות המוצעות כיום אינן מנעול אלה אביזר המורכב על המנעול הקיים, ומכיוון שכך, הם אביזרים למנעול ולא המנעול עצמו.
 

אז למה קוראים למערכות אלקטרוניות אלו "מנעול"?

בכך אשם האינטרנט, המילה "מנעול" היא מילה מעולה למנועי החיפוש, למעשה, כל מי שמחפש מנגנון נעילה שכזה, יחפש מנעול דיגיטלי או מנעול חכם או כל צירוף מילים שהאדם הסביר עשוי לחפש באינטרנט. בכך מי שמציע מנעול אלקטרוני פשוט מקודם טוב יותר בגוגל.

הצילינדר והמנעול במערכות של חברות אחרות;
ראשית, במערכות אלקטרוניות אחרות המשלבות טביעת אצבע או קודן אין מנעול כלל וכלל. למעשה מדובר במערכות המורכבות חיצונית על צילינדר קיים בדלת קיימת.


הצילינדר הוא קריטי בכל המערכות המוצעות כיום כי המנוע של המערכת שאותן חברות מתקינות חייב את הצילינדר (המתווך) כדי להפעיל את המנעול. המנוע שלהן יושב על הצילינדר ומסתיר אותו לחלוטין. בחלק מהמערכות המוצעות החלקים אף עשויים פלסטיק ובזמן שריפה חלילה, הן לא בטיחותיות, הן תימסנה ולא תאפשרנה גישה לצילינדר. צילינדר חייב להיות עם ידית קבועה ממתכת כמוגדר בחוק תקנות התכנון והבניה - תקנה 2.92. מה שלא מתקיים עם המערכות האחרות.

המנוע במערכות אחרות יושב בקופסא חיצונית שמורכבת על הצילינדר ועל הפרזול של הדלת בדרך כלל נראה מגושם וגדול. מצב זה מייצר חוסר יציבות ופגיעה באיכות התפעול של המערכת לטווח הארוך. לרוב מנגנונים חיצוניים נוטים לזוז עם הזמן וליצור תקלות שמביאות את בעליהן לוותר עליהן.

הצילינדר והמנעול במערכת הנעילה של דורמקס?

ראשית, המערכת היא תוצרת איטלקית (Mttura) uvht מוסלקת בתוך המנעול ולא מחוצה לו, כך היא מוגנת יותר ועובדת ללא תלות בצילינדר או בסוללות. למעשה, המערכת של דלתות דורמקס היא אינטגרלית הבנויה בתוך המנעול, היא מהווה את המנעול עצמו ולא קופסא חיצונית שמורכבת על הדלת ופוגמת בעיצוב שלה ו/או באיכותה ואף בבטיחות שלה.

שנית, המנוע מפעיל ישירות את הבריחים ללא תיווך, אין תלות בצילינדר. מצב זה הופך את המנעול לאמין ביותר. המנוע לא חשוף לתנועה של המערכת, הוא קבוע ויציב בתוך המנעול. למעשה הצילינדר הוא כלי עזר לשעות חירום בלבד ואין שום מנוע שיושב עליו ומפריע לו לעבוד. כמו כן, בדלתות דורמקס הצילינדר לא מוסתר על ידי מנגנוני נעילה חיצוניים והגישה אליו היא מהירה במצבי חירום.

החשמל במערכות נעילה של חברות אחרות;

כל מערכות הנעילה האחרות שפועלות עם טביעת אצבע או קודן או אפילו אפליקציות חיצוניות פועלות על ידי סוללות, אם נטענות ואם לאו.

מצב זה גורם למשתמש בדלת להיות עבד שלה, הוא צריך לעקוב אחריה, להקשיב לרחשיה, לוודא כל כמה זמן שהסוללות לא נגמרו כדי שלא ייתקע מחוץ לבית. אחת לחצי שנה עד שנה צריך להחליף את הסוללות, מצב שגורם לעוד הוצאות על הדלת. 

ישנן חברות שאף מגדילות ומדריכות את הלקוחות שלהן לרדת למכולת השכונתית לקנות סוללת 9V בשעת חירום, לעלות שוב הביתה ולהצמיד את הסולל בתחתית המנגנון שלה ואז המערכת מתעוררת לחיים. ואם אין חנות פתוחה באותו הרגע, ישנו הסבר איך לפרק איזה מכסה ולהכניס לשם מפתח כדי לפתוח את הדלת. מצב לא נעים.

החלפת הסוללות במערכות מסוימות כל כך מורכבת שלרוב למרות ההדרכה שהלקוח מקבל, עדיף להזמין טכנאי כי בתזוזה קטנה של המערכת האחריות פגה ותמיד יאשימו את הלקוח שפעל לא נכון.

החשמל במנעול החכם של דלתות דורמקס הריי הוא מתוצרת מוטורה האיטלקית;

דלת כניסה של דורמקס מחוברת ישירות לרשת החשמל והיא עובדת על מתח נמוך. המערכת לא תלויה בסוללות ואין צורך בהחלפת סוללות או בפירוק והרכבה של חלקים מהמערכת כדי להפעילה בשעת חירום. מספיק שיש מפתח, אם הוא בכיס או אצל שכן או אצל קרוב כלשהו. לא צריך לסחוב מפתחות, לא צריך ללכת לחפש חנות פתוחה שתמכור לך סוללות באמצע הלילה ואין צורך בתחזוקה.

כן יש אפשרות להתקין סוללות שתפעלנה אך ורק במקרה של הפסקת חשמל. סוללות אלו יחזיקו יותר משנה היות והן לרוב לא פעילות. אולם לדעתנו, תדירות הפסקות החשמל בישראל ומשך הזמן שלהן לא מצדיקה הוצאה נוספת על מערכת כזו.

חיבור המערכות האחרות לאפליקציות בית חכם;

חלק ניכר מהמערכות לא יודעות לתת למערכת בית חכם מה שנקרה כבל ייחודי לתפעול המנעול. המערכות של המתחרים תלויות ב - WiFi או במערכת רדיו אחרת - חיבור לסלולאר למשל. הבחירה האפליקטיבית במערכות אחרות בדרך כלל מוגבלת לסוג של אפליקציה של חברה ספציפית שיש לה קשר כלשהו עם יצרן המערכת או עם הקוד של המערכת. מצב זה מגביל את המשתמש ומחייב אותו לחיות בתוך מסגרת אפליקטיבית.

חיבור מנעול חכם של דורמקס למערכת בית חכם ולאפליקציה;

המנעול של דורמקס יודע לאפשר חיבור ישיר למערכת בית חכם, הוא מספק כבל ייחודי לכך ויודע לתקשר עם כל אפליקציה שתבחרו. כמו כן, במנעול ישנה אפשרות לכבל מקודד המאפשר חיבור ללוחות בקרה יעודיות ולקבל אינדיקציה באמצעות חיווי מתי הדלת סגורה או פתוחה. המערכת יודעת להתחבר לכל האפליקציות הקיימות בשוק העולמי והמקומי.

המנעול החכם של דורמקס מיועד גם לגופים וחברות שמבקשים שליטה בנעשה במבנים שלהם. מערכות אלו מתאימות לא רק לבתים פרטיים, היא מותקנת במוסדות הנחשבים ביותר בעולם, במשרדי חוץ, בשגרירויות, משרדיי יוקרה ועוד...

שחרור הנעילה באמצעות הידית הפנימית בחברות אחרות;

רוב המערכות המוכרות מותקנות על מנעולים קיימים. מערכות אלו לא יכולות לשנות את אופי המנעול הקיים בדלת. תחשבו על זה ככה, יש לכם דלת בבית עם מנעול שנמצא אצלכם כבר כמה שנים והחלטתם לשדרג אותו. אתם מזמינים "מנעול חכם" של חברה כלשהי והיא מתקינה אותו על המנעול הקיים שלכםהמנעול עצמו לא יכניס את הבריחים וישחרר את הנעילה כאשר מורידים את הידית. בודדות הן החברות שמחליפות גם את המנעול כדי שיתאים למצב זה.

שחרור הנעילה באמצעות הידית הפנימית במנעול חכם של דורמקס;

בדלתות דורמקס ישנה אפשרות להתקנת מנעול חכם הבנוי אינטגרלית בתוך הדלת שנקרא מנעול פאניק, המנעול ננעל אוטומטית כאשר הדלת נטרקת, וכאשר רוצים לצאת מהבית פשוט מורידים את הידית וכל הנעילה משתחררת. מערכת זו מתאימה במיוחד לבית פעיל מאד עם ילדים או לבית שיש בו מבוגרים שלא נוח להם להתעסק עם מפתחות. מנעול בטיחותי ממדרגה ראשונה.

מבנה המנעול המכני בדלתות אחרות;

ברוב הדלתות בישראל ישנו מנעול מיושן עם 4 בריחים בקוטר 10 מ"מ בקירוב ובאורך 19 מ"מ. הבריחים צמודים האחד לשני ונכנסים לאותו החור במשקוף. למעשה, מדובר בבריח אחד שפשוט נתנו לו צורה ומראה של ארבעה בריחים, זאת מכיוון שכל הבריחים נכנסים לאותו החור במשקוף. ישנה חברה אחת שמספקת דלתות עם 4 בריחים בקוטר 14 מ"מ ובאורך 25 מ"מ כאשר כל בריח נכנס לחור משלו במשקוף, זה המנעול החזק ביותר שהיה עד היום. לכל אלו מחברים מערכת חיצונית שמפעילה את הצילינדר ויש כאלו המכנים אותה מנעול חכם כאמור.

מבנה המנעול החכם בדלתות דורמקס;

המנעול חדיש בעל טכנולוגיה עתידנית שיודעת להתעדכן גם בעוד עשור ולהתחבר לעתיד. במנעול של דורמקס יש 4 בריחים בקוטר 18 מ"מ ובאורך 29 מ"מ. כל בריח נכנס לחור משלו במשקוף מה שהופך את המנעול לגדול ביותר והחזק ביותר בקטגוריה. כל העוצמה הזו משולבת עם מחשב ומנוע שנמצאים יחדיו בתוך קופסת פלדה עוצמתית.

אלו רק חלק מהמאפיינים המעולים של דלתות דורמקס עם המנעול החכם המתקדם בעולם.
 

בדקו אותנו ערכו את ההשוואה בעצמכם, תראו שמערכת הנעילה של דורמקס היא המתקדמת ביותר בעולם 

ועכשיו היא יכולה להיות שלכם עם דלת חדשה ואיכותית

מנעול חכם.png
bottom of page